O Rabie

punkt widokowy

Punkt widokowy

Wyspa Rab słynie ze wspaniałych warunków do wypoczynku. Łagodny, śródziemnomorski klimat, cudowne krajobrazy, liczne restauracje, kawiarnie, bary, dancingi i kluby nocne przyciągają turystów. Jednak największą atrakcją wyspy są nieliczne, piaszczyste plaże (najsławniejsza w miejscowości Lopar, przy ośrodku San Marino).

Najważniejszym miastem wyspy jest zabytkowy Rab. Można tu zobaczyć romańską katedrę, kościół Św. Justyna, klasztory i mieszczańskie pałacyki. Również zwolennicy aktywnego wypoczynku będą usatysfakcjonowani: na wyspie znajdują się liczne korty tenisowe, wypożyczalnie jachtów i łodzi, kręgielnie itp.

Rab

Rab

Wyspa Rab należy do najbardziej słonecznych miejsc w Chorwacji. Przeciętnie przez 2500 godzin rocznie świeci tu słońce. Wyspa, tak jak cała Chorwacja, ma bardzo urozmaicony krajobraz. Od strony lądu osłania ją Velebit, pasmo górskie chroniące Rab przed wpływami zimnych, kontynentalnych wiatrów.

Wyspa słynie z piaszczystych plaż. Dla miłośników świata podwodnego, Rab stanowi jedno z ciekawszych miejsc na całym wybrzeżu chorwackim.

W łagodnym klimacie śródziemnomorskim zalesiony Rab wygląda wiecznie zielono.
W mieście Rab organizowanych jest w trakcie trwania całego sezonu wiele imprez kulturalnych, tj. koncerty w plenerze i salach zamkniętych. Interesujące są także liczne galerie i wystawy uliczne, a to wszystko w scenerii średniowiecznej starówki miasta. Bogatą historię i tradycję potwierdza regularnie powtarzany od 1364 roku turniej strzelców z kuszy oraz liczne festyny folklorystyczne.